Bu web sitesi 480px altındaki çözünürlüklere uyumlu değildir. Lütfen daha geniş bir monitör veya daha güncel bir aygıt kullanın.

izmir'den Uçaklı Kapadokya Turu

Fiyata Dahil Hizmetler

 

- Ekonomi Sınıfı Uçuşlar

- Alan - Otel / Otel - Alan Transferleri

- Transferler

- İkramlar - (Araç İçi İkramlar)

- Çevre Gezileri

- Rehberlik Hizmetleri

- Zorunlu Seyahat Sigortası

- Belirtilen Otellerde Konaklama - (2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama. Öğle Yemekleri ve İçecekler Ücretlidir.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

- Kişisel Harcamalar

- Ekstra Turlar

- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretlerihttp://www.tatilsepeti.com/images/icon-tooltip.png

(Zorunlu)

80,00 TL

 

Tur Programı

1.       GÜN

Konya - Alladdin Camii - Mevlana Müzesi - Ihlara Vadisi - Narlı Gml – Derinkuyu

 

Sabah Saat: 06.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için Sun Express Hava Yolları kontuarına gidiyoruz. TC Kimliklerimiz ile birlikte check in bagaj işlemlerini tamamlayarak, XQ9046 sefer sayılı, 07.10 uçuşu ile Konya’ya uçuyoruz. Havalimanı’nda bizi bekleyen aracımıza yerleşerek, turumuza başlıyoruz. İlk olarak 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri Karatay Medresesi panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavus 2. devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnceminare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda),Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled'in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, geziyoruz. Gezimizin ardından Konya’dan ayrılarak Aksaray üzerinden Ihlara Vadisine Doğru yol alıyoruz. Ihlara Vadisi içerisinde yer alan (Ağaçaltı, Yılanlı Kiliseleri) - volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Göl (çay-kahve ikramı) - düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri - otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.       GÜN

Göreme Açık Hava Müzesi - Sinassos - Üçgüzeller - Uçhisar - Ürgüp - Onyx Taş Atölyesi

(Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde otelden alınarak BALON TURU yapabilirler. Ekstra 110 Euro)

 

Göreme Açık Hava Müzesi ve içerisinde görülecek olan (Elmalı kilise, Azize Barbara kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı kilise, yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane, Tokalı kilise) - Ürgüp (panoramik) - şarap mahzenleri - Üçgüzeller Mevkii’ nde fotoğraf molası - Asmalı Konak dizisinin çekildiği Mustafapaşa Köyü - Uçhisar Kalesi (panoramik) - bölgeye ait yöresel baharat ve yemişlerin tanıtıldığı sergide alışveriş imkânı - bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onxy Taş atölyesi ziyareti ile bugünkü turumuz sona eriyor, otelimize yerleşiyoruz.

 

(Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. Ekstra 55.00 TL)

 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Avanos Han Rst. / Açık büfe
Konaklama: Seçilen otelde
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.

 

3.GÜN

Çavuşin Ören Yeri - Paşabağı - Dervent Vadisi - Avanos - Kızılırmak - Hacı Bektaş Veli Türbesi – Kayseri

Çavuşin Ören Yeri - Paşabağı - Dervent Vadisi - Çanak/Çömlek Atelyesi ziyareti ve dileyenlere alışveriş imkanı - Avanos - Kızılırmak - Hacı Bektaş Veli Türbesi - Halı Atölyesi ziyareti ve dileyenlere alışveriş için serbest zaman sonrasında Rehberimizin belirteceği saatte Kayseri’ye hareket - Hunat Medresesi ve Camii, Döner Kümbet (Panoramik) İç Kale... Panoramik olarak görülüyor. Yöresel ürünler için verilen serbest zamanda yapılan alış-verişi takiben havalimanına hareket ediyoruz. Sun Express Havayollarına ait 22.05 Kayseri - İzmir uçağı ile İzmir’e uçuyoruz. Siz sayın misafirlerimizi diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

Ulaşım Kalkış Noktaları

·  İzmir - Konya

·  Kayseri - İzmir

 

602.00 den başlayan fiyatlarla bu tatil fırsatından yararlanmak için lütfen formu doldurun, biz sizi arayalım :)

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Gidiş Tarihiniz
Kaç Kişi