Bu web sitesi 480px altındaki çözünürlüklere uyumlu değildir. Lütfen daha geniş bir monitör veya daha güncel bir aygıt kullanın.

Doğu Anadolu

Tur Programı

1. Gün

Erzurum - Yakutiye - Üç Kümbetler - Kongre Binası - Palandöken

Sabah 07:00 Esenboğa Havalimanı Anadolu Jet Kontuarından uçuş işlemleri sonrasında Anadolu jet Havayollarının 08:30 Erzurum uçağıyla yaklaşık bir saat otuz dakikalık yolculuğun ardından Erzurum'a ulaşıyoruz.Ekstra olarak kahvaltımızı almamızın ardından programımıza başlıyoruz. Saltukoğulları döneminin en önemli kenti olan Erzurum barındırdığı tarihi eserler bakımından eşsizdir. Sırasıyla Çifte Minare Medrese, Üç Kümbetler, Ulucami, Erzurum Kalesi ve Tepsi Minare’yi görerek Yakutiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Turkuaz renkli çinileriyle meşhur bu yapı aynı zamanda Etnoğrafya Müzesi’dir. Oltu taşının en hasını bulabileceğimiz Taşhan’da alışveriş molası vereceğiz. Kurtuluş Savaşımızın en önemli kararlarının alındığı Erzurum Kongre Binası’nı da gördükten sonra Nene Hatun Tabyaları’na giderek şehri tepeden görüyoruz. Aziziye Tabyaları’ndaki Kahraman Nene Hatun’un hikayesinden etkilenmemek mümkün değil. Gezimizi böylece bitirerek Palandöken dağındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Xanadu Snow White / Palandöken-Erzurum

2. Gün

Sarıkamış - Şehitler anıtı - Kars - Kars Kalesi - Ani Harabeleri

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Pasinler, Horasan, Sarıkamış yolunu takip ederek Kars’a geçiyoruz. Ülkemizin en manzaralı yollarından birisi olan bu güzergahta pekçok ilgi çekici yapı ve doğal güzellik göreceğiz. Pasinler ovasına tepeden bakan Hasankale’den sonra Kargapazarı ve Aras nehirlerinin birleştiği noktaya yapılmış Çobandede Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Aras Vadisinin ilginç doğa oluşumları yer yer Kapadokya’yı hatırlatacak. Askeri tarihimizin en dramatik savaşlarından olan Sarıkamış harekatında donarak şehit olan askerlerimiz anısına yapılmış olan Sarıkamış Allahuekber Şehitliği’ni ziyaret ederek Kars’a ulaşacağız. 93 Harbi diye de bilinen 1877-78 Osmanlı-Rus Harbi’nden sonra 40 yıl Rus işgalinde kaldığı dönemde yeniden inşa edilen Kars’ın sokaklarını gezerken kendinizi St.Petersburg’da sanabilirsiniz. Baltık mimarisinin bolca kullanıldığı eski Kars gezimizde Taşköprü, Kars Katedrali (Kümbet Camisi), Kars Kalesi ve Namık Kemal Evi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi almamızın ardından Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri’ni gezeceğiz. Ortaçağ’ın bölgedeki en önemli kenti olan ve Ermeni-Gürcü-Selçuklu mimari kültürünün derin izlerini hala taşıyan Ani’den Halaskar Kilisesi, Tigran Honentz Kilisesi, Küçük Hamam, İpekyolu Köprüsü, Katedral, Menucehr Camisi, Surlar, Aslanlı kapı gibi tarihi eserleri görerek günümüzü bitiriyor ve Kars’ta bulunan otelimize ulaşıyoruz.
Öğle Yemeği: Kars Kebabı,Üzümlü süzme pilav,Mafiş tatlısı
Konaklama: Hilton Garden İnn / Mardin

3. Gün

Ağrı Dağı - Iğdır - İshakpaşa Sarayı-Muradiye

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Digor-Tuzluca üzerinden 2 saatlik bir yolculukla Iğdır’a ulaşacağız. Iğdır çarşısını görerek DoğuBeyazıt’a ulaşacağız. Bu yolculuğumuz sırasında 5137 mt.lik, dorukları her zaman karlı ve bulutlarda, ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nı da görüp fotoğraflama şansımız olacak. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra tüm ovaya ve günümüzdeki DoğuBeyazıt’a tepeden bakan, muhteşem mimarisiyle göz kamaştıran İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Anıtsal Taçkapıları, Harem, Ziyafet Salonu, Selamlık Dairesi, Zindan ve Depolar gibi ilgi çekici bölümlerden oluşan bu sarayın 99 yılda yapıldığına inanılır. DoğuBeyazıt’tan ayrılmadan önce çeşitli Asya ülkelerinden İran üzerinden gelen binbir çeşit malın satıldığı pasajlarda alışveriş molamız olacak. Geceyi geçireceğimiz Van’a giderken yolumuz üstündeki Muradiye Şelalesi’ni de göreceğiz. Bend-i Mahi Çayı üzerindeki bu şelale ülkemizin en geniş şelalelerinden birisidir. Çaldıran Ovası’ndan da geçerek Van'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama:Elite World Otel / Van
Öğle Yemeği:Lepeli etli pilav,Taş köfte,Omaç helvası

4. Gün

Ahlat - Tatvan - Nemrut Krater Gölü - Akdamar adası

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Van Gölü’nün tüm kıyılarını görebilmek için gölün çevresinde tam tur döneceğimiz gezimize başlıyor ve 2 saatlik bir yolculukla Erciş, Adilcevaz üzerinden “Kubbet-ül İslam” olarak da bilinen Ahlat’a ulaşıyoruz. İnsan boyundaki anıtsal mezartaşlarıyla meşhur Ahlat’ta Emir Bayındır Kümbeti, Selçuklu Mezarlığı ve Tatvan Müzesi gezilerinden sonra, eskilerin “Taht-ı Van” dedikleri Tatvan’da minibüslerimize binerek Doğu Anadolu’nun heybetli volkan dağlarından birisi olan Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Dünya’nın en büyük krater göllerinden olan Nemrut Dağı Krater Gölleri’ni gezimizi yapıp tekrar Tatvan’a dönerek öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Van Gölü üzerinde tekne turumuz var. Göldeki adaların en büyüğü olan Akdamar Adası’na çıkarak Ermeni Vaspurakan Kralı Gagik tarafından mimar keşiş Manuel’e yaptırtılan Kutsal Haç Kilisesi, yöresel adıyla Akdamar Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Tevrat ve İncil’den alınma kutsal sahnelerin nasıl muhteşem bir işçilikle kilisenin dış yüzeyine işlendiğini görünce, yapıya olan hayranlığınız bir kat daha artacak! Akdamar gezimizden sonra Van’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: Elite World Otel / Van
Öğle Yemeği : Gökte ada restoran Tatvan kebap,perde pilav,incir tatlısı

5. Gün

Çavuştepe - Van Kalesi - Varagavank Manastırı

Gezimizin son günü yine otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltıyla başlayacak. (Arzu eden misafirlerimiz Van'ın meşhur kahvaltıcılar sokağında ekstra Van kahvaltısı alabilirler). Bugünkü gezilerimiz Van şehri ve çevresinde olacak. İlk olarak Urartuların başkenti olan Tuşpa’ya (Van Kalesi) gidiyoruz. Eski ve Yeni şehir ile gölü tepeden seyredip, Urartulardan Osmanlı’ya kadar 2700 yıl boyunca kullanılan Tuşpa Kalesi’nin surlarını, burçlarını, kale kapılarını, Kral Argişti’nin anıtsal mezarını ziyaret ediyoruz. Şehrin sembolü haline gelmiş Van Kedileri’ni de görebileceğimiz meşhur Van Gümüşçüsünde “savat işleri” hakkında bilgi alarak öğle yemeğine geçiyoruz. Yemekten sonra Erek Dağı eteklerindeki Varagavank Harabeleri’ne (Yedikiliseler) çıkıyoruz. 11.yy.dan kalma çok değerli bazı Ermeni Manastırlarının olduğu Bakraçlı geçen yüzyıla kadar önemli bir dini merkez iken, günümüzde kendi halinde bir köy. Bu ziyaretimizden sonra Urartuların eyalet merkezlerinden biri olan Çavuştepe Kalesi’ne gidiyoruz. Urartu krallığının en parlak döneminde Kral Sarduri tarafından inşa edilen bu Kalekentte; buğday depoları, İrmuşini Tapınağı, Saray Kalıntıları, Kale duvarları göreceğimiz bazı tarihi kısımlar. Havaalanına ulaşmadan önce kilim ve civar ülkelerin halılarının dokunduğu merkezi ziyaret edip onlarla ilgili detaylı bir bilgi ve dileyenler için alışveriş imkanı bulduktan sonra Van havalimanına varıyoruz. Anadolu Jet 20.00 uçağı ile Ankara'ya dönüyoruz. Bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Ulaşım Kalkış Noktaları

  Ankara - Erzurum

  Van - Ankara

Açıklamalar

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar acente turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda acente misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumluluğu yoktur.

  

Standart Oteller Vb.

Erken rezervasyon %25 + 9 Taksit http://www.tatilsepeti.com/images/icon-tooltip.png

Çift Kişilik Odada Kişibaşı

İlave Yatak

Tek Kişilik Oda

Çocuk

1.465,32

1.098,99

1.385,36

1.039,02

1.732,00

1.299,00

2-6 yaş

7-12 yaş

1.198,67

899,00

1.332,00

999,00

1732.00 den başlayan fiyatlarla bu tatil fırsatından yararlanmak için lütfen formu doldurun, biz sizi arayalım :)

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Gidiş Tarihiniz
Kaç Kişi