Bu web sitesi 480px altındaki çözünürlüklere uyumlu değildir. Lütfen daha geniş bir monitör veya daha güncel bir aygıt kullanın.

Kuşadası & Çeşme & Pamukkale

 Tur Programı

1. Gün

Gece Yolculuğu

Bursa istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz. ( Çayırova, İzmit, Bursa’dan binen misafirlerimiz dönüş yolunda son nokta olarak İstanbul’da inmek durumundadırlar.)

Mola yerleri: Susurluk Festiva Outlet Tesisleri
Güzergâh: İstanbul - Eskihisar (iskele)- Topçular (iskele) - Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir / Toplam mesafe 475 KM

2. Gün

İzmir - Alsancak - Konak Meydanı - Asansör - Dairo Moreno Evi - Çeşme - Alaçatı - Kuşadası

İzmir’e ulaşıyoruz. Alacağımız serbest sabah kahvaltınısın ardından alış-veriş, eğlence mekânı ALSANCAK’ı ve KORDON u panoramik olarak gördükten sonra İzmir in meşhur Saat Kulesini ve Kurtuluş Savaşında düşmana ilk kurşunu atan GAZETECİ HASAN TAHSİN ANITI anıtını görmek için Konak Meydanına ulaşıyoruz. Burada verilen kısa bir fotoğraf molası ardından tekrar otobüsümüze binerek yine İzmir in önemli yapılarından olan ASANSÖR e ulaşıyoruz. Burada bir yandan sıcak çaylarımızı yudumlarken, bir yandan da İzmir in doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Daha sonrasında Yahudi asıllı vatandaşımız olan ve bir döneme sesiyle, filmleriyle damgasını vurmuş DAİRO MORENO’nun müzeye çevrilmiş evini görüyoruz. Buradaki gezimizin ardından İzmir den ayrılarak ÇEŞME ye ulaşıyoruz. Çeşme de verilen serbest zamanda arzu eden misafirlerimiz Çeşme Kalesini ziyaret edip, otantik çarşısında gezebilir. Daha sonrasında bu şirin tatil beldesinden ayrılarak (Hava şartları müsait olduğu takdirde) denize girmek için rüzgâr sörfüyle ünlü ALAÇATI ya gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanda güneşin, denizin tadını çıkarttıktan sonra KUŞADASI’ na doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kuşadası nda bulunan otelimizde.

Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor - EKSTRA
Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
Güzergâh: İzmir, Çeşme, Alaçatı, Kuşadası / Toplam mesafe 271 KM

3. Gün

Meryemana - Eshab-ı Kehf - Efes Antik Kenti - Şirince - Ayasuluk Tepesi - Selçuk

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otobüsümüzle hareket ederek Hıristiyanlarca kutsal Haç merkezi kabul edilen MERYEMANA EVİ , buradan Kuran-ı Kerim de isimleri geçen Eshab-ül Kehf ( 7 uyurlar ) mağarasını ziyaret ediyoruz. Sonrasında 100 yıldır kazılan ve daha %10 luk bölümü ortaya cıkarılabilen EFES antik kentini gezmeye başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Odeon, Kuretler caddesi, Latrin, Hamam, Celsus kütüphanesi, aşk evi, Agora, tiyatro sayılabilir. Bu keyifli gezi ardından eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş ŞİRİNCE KÖYÜ ne varış. Burada verilen serbest zamanda Safranbolu evlerini anımsatan köy dokusunu gezerek şarap alış-verişi yapabilirsiniz. Günümüzün son durağı ise Ayasuluk tepesi etrafına kurulmuş olan Selçuk ilçesindeki panoramik tur ve buradan hareketle otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Kuşadası gecelerini yaşamak için lobide buluşma.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınıyor.
Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
Güzergâh: Kuşadası, Şirince Köyü, Selçuk, Kuşadası / Toplam mesafe 70 KM

4. Gün

Pamukkale - Hierapolis - Kızılsu - İstanbul

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, Aydın, Sultanhisar, Nazilli üzerinden PAMUKKALE’ye hareket. Dünyada benzeri sadece İtalya da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale ye ulaşıyoruz. Burada yürüyüşe izin verilen terasda gezerken Denizli ovasına hakim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen sütunlu havuzu geziyoruz. Buradan sonra kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani CİN DELİĞİ ni görerek anlatımlarımızı yapıyoruz. Daha sonrasında Anadolu nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan HİERAPOLİS TİYATROSUnu ziyaret ediyoruz. Buradaki anlatımlarımızdan sonra ulaşacağımız antik şehrin ana caddesinde Domityanus kapısı ve Latrin binası, fotoğraf molası vererek anlatım yapacağımız yerler arasında. Daha sonrasında şehir surları dışında kalan hamam binası ve Anadolu nun en büyük nekropolünü ziyaret ediyoruz. Bu keyifli gezimizin ardından Pamukkale nin hemen yakınında bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış, Kızılsuyu ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Pamukkale den ayrılarak Afyon, Kütahya, Adapazarı üzerinden gecenin ilerleyen saatlerine doğru İstanbul a ulaşıyor ve siz sayın misafirlerimizi bir başka acente organizasyonunda buluşmak dileğiyle aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor - Ekstra
Öğle yemeği: Bölge restoranlarında serbest menü
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
Mola yerleri: Afyon Kolaylı Dinlenme Tesisleri
Güzergâh: Kuşadası, Aydın, Nazilli, Denizli, Pamukkale, Afyon, Kütahya, Bozüyük, Adapazarı, İzmit, İstanbul / Toplam mesafe 843 KM

Toplam Tur Mesafesi / 1659 KM

Ulaşım Kalkış Noktaları

  21.00 Zeytinburnu Metro İstasyonu Yanı İspark Otoparkı

  22.00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü

  23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

Açıklamalar

23.20 Kartal Yemek Center
23.30 Çayırova Mc Donald’s
00.15 İzmit Asya Otel Karşısı

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar acente turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda acente misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumluluğu yoktur.

Dabaklar Otel Vb.

Erken rezervasyon %10 + 9 Taksit http://www.tatilsepeti.com/images/icon-tooltip.png

Çift Kişilik Odada Kişibaşı

İlave Yatak

Tek Kişilik Oda

Çocuk

299,00

269,10

288,00

259,20

388,00

349,20

0-2 yaş

3-12 yaş

Ücretsiz

233,00

209,70

 

288.00 den başlayan fiyatlarla bu tatil fırsatından yararlanmak için lütfen formu doldurun, biz sizi arayalım :)

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Telefon Numaranız
Gidiş Tarihiniz
Kaç Kişi